Kā izvēlēties frizūru, kas piestāv Jūsu sejas formai?

matu cope

Frizūra ir daudz vairāk nekā tikai matu griezums vai veids, kā matus ieveidojat – tas ir arī veids, kā izteikties, paust savu personību un izcelt savu sejas formu. Katram no mums ir unikāla sejas forma, un, lai izskatītos vislabāk, ir svarīgi izvēlēties frizūru, kas piestāv tieši Jūsu sejai. Šajā rakstā uzzināsi, kā noteikt savu sejas formu un izvēlēties frizūru, kas to izcels.

Kāda ir Jūsu sejas forma?

Lai izprastu, kāda frizūra vislabāk Jums piestāv, nepieciešams noskaidrot, kāda ir Jūsu sejas forma. Visbiežāk sastopamā kļūda, ko lielākā daļa cilvēku pieļauj, mēģinot noteikt savu sejas formu, ir domāt, ka viņu seja ir vienkārši apaļa, taču sejas formas ir dažādas, tās nav tikai apaļas. Nosakot sejas formu, Jums būtu jāskatās uz matu līniju, sejas platumu un garumu, kā arī žokļa līniju.

Visvienkāršākais veids, kā noskaidrot, kāda ir tieši Jūsu sejas forma ir, saņemot matus, paņemt acu zīmuli vai lūpu zīmuli, paskatīties spogulī un iezīmēt sejas kontūru. Jūsu sejas formai būtu jāatbilst kādai no šādām kategorijām: iegarena seja, ovāla seja, kvadrātveida seja, apaļa seja, sirds formas seja un rombveida seja.

Lai frizūra izskatītos lieliski, nepieciešams matus regulāri kopt. Ja Jums ir īpaši bojāti mati, Olaplex zīmola produkti būs Jūsu lielākais glābējs.

Piemērotākās frizūras ovālas formas sejai

Izvēloties pareizo frizūru ovālai sejai, galvenais mērķis ir izvairīties no frizūrām, kas pagarina sejas izskatu. Ovālas sejas īpašniecei piestāv gandrīz visas frizūras, taču Jūsu izskatu lieliski papildinās matu griezums, kas atsedz plecu daļu, piemēram boba matu griezums.

Piemērotākās frizūras sirds formas sejai

Sirds formas sejai ir plaša pieres un šauras žokļu līnijas. Šajā gadījumā Jums jāizvēlas frizūra, kas pievērš uzmanību apjomam ap vaigiem, piemēram, ar lokām. Sirdsveida sejas formām vislabāk izskatās plecu garuma mati, jo tie piešķir apjomu ap sejas apakšdaļu, radot ilūziju par plašāku žokļa līniju.

Ja Jums ir šāda sejas forma, centieties izvairīties no matu celiņa veidošanas pa vidu. Iespējams, ka viena jūsu matu puse sadalīsies tā, kā jūs to vēlētos, bet otra puse neizskatīsies tik pievilcīgi. Tā vietā atdaliet matus nedaudz no centra uz to pusi, uz kuru Jūsu mati dabiski nokrīt.

Piemērotākās frizūras kvadrātveida sejas formai

Izvēloties frizūru kvadrātveida sejai, jūs varat izvēlēties vai nu akcentēt sejas kvadrātiskumu, vai arī mīkstināt spēcīgo žokļa līniju. Ja vēlaties izcelt sejas formu, izvēlieties īsu boba frizūru. Tomēr, ja vēlaties mazināt šķautņainību, izmēģiniet uz sāniem krītošu frizūru, lai veidotu diagonālas līnijas un mīkstinātu sejas līnijas, vai arī nēsājiet taisnus un garus matus, lai pievērstu acis uz leju un piešķirtu sejai garumu.

Piemērotākās frizūras apaļai sejas formai

Šīs sejas formas īpašniecēm galvenais mērķis ir pagarināt seju un padarīt to ovālāku. Īss triks, kā to izdarīt, ir vienmēr atstāt nelielu matu šķipsnu vienā sejas pusē. Tas vizuāli saīsinās jūsu sejas platumu un liks acīm domāt, ka jūsu seja ir šaurāka. Ja Jums ir apaļa sejas forma, izmēģiniet īsu matu griezumu vai tieši otrādāk – audzējiet ļoti garus matus.

Piemērotākās frizūras iegarenai sejas formai

Ja Jums ir iegarena sejas forma, izmēģiniet matus ielokot, lai radītu plašākas sejas ilūziju un piešķirtu matiem apjomu. Izvairieties no ļoti gariem matiem, jo tas padarīs Jūsu seju vizuāli vēl garāku.

Piemērotākās frizūras rombveida sejas formai

Rombveida sejas formas ir pievilcīgas, jo tās ir simetriskas un līdzsvarotas, tāpēc Jūsu galvenais mērķis ir izcelt savu eleganto sejas formu, nevis kaut ko līdzsvarot. Jūs matus varat atstāt izlaistus, veidojot matu celiņu pa vidu, vai arī saņemt tos astē, vai sapīt bizē.

Dalies