Kā kļūt par grāmatvedi? Vai ir vērts izvēlēties šo profesiju?

kā kļūt par grāmatvedi

Grāmatvedis šobrīd ir viena no pieprasītākajām profesijām, turklāt tā ir arī viena no perspektīvākajām, jo ​​grāmatveži būs nepieciešami arī turpmāk. Katrai nozīmīgai organizācijai un, visticamāk, tā būs arī nākotnē, ir nepieciešams vismaz viens grāmatvedis. Paplašinoties uzņēmumiem, grāmatveži ir ļoti pieprasīti, turklāt viņi ir arī labi apmaksāta karjera. Tas viss izklausās pievilcīgi, taču kļūt par grāmatvedi ir grūts uzdevums. Kādas ir prasības, lai kļūtu par grāmatvedi, kā arī šīs profesijas īpatnības?

Pirms apsverat iespēju kļūt par grāmatvedi, vispirms ir jāsaprot, ko dara grāmatvedis. Daudzi cilvēki, kuriem šī joma nav pazīstama, vēlas kļūt par grāmatvežiem, jo ​​uzskata, ka darbs ir vienkāršs. No malas izskatās tā: grāmatvedis visu dienu sēž pie datora un kraukšķina figūras. Fiziski šī darbība ir vienkārša, taču tā ir psiholoģiski sarežģīta, un tai ir nepieciešamas lielas zināšanas un zināšanas. Īsāk sakot, grāmatvedis seko līdzi visiem uzņēmuma finanšu darījumiem un veic būtiskos aprēķinus, piemēram, aprēķinot algas, nodokļus un ražošanas izmaksas, cita starpā.

Strādāt lielā vai mazā uzņēmumā?

Taču svarīgi atzīmēt, ka grāmatveža funkcija lielos un mazos uzņēmumos būtiski atšķiras. Grāmatvedis pārvalda visas mazā uzņēmuma finanses un ir atbildīgs par uzņēmuma kopējo finanšu uzskaiti un dažādu nepieciešamo aprēķinu veikšanu; tomēr grāmatvežu darbs lielajos uzņēmumos ir specifiskāks, jo vienā uzņēmumā var būt vairāki grāmatveži dažādos līmeņos. Galvenais grāmatvedis parasti ir atbildīgs par uzņēmuma vispārējo grāmatvedību un finanšu pārvaldību. Ar galveno grāmatvedi strādā citi grāmatveži, katrs ar saviem uzdevumiem, piemēram, viens, kas atbild par skaidras naudas un algu aprēķiniem, otrs – par dažādiem valūtas darījumiem, vēl kāds – par apgrozāmajiem līdzekļiem. Lielo uzņēmumu grāmatvežiem var būt dažādas lomas un pienākumi, un viņiem var būt arī dažāda veida palīgi, kas palīdz viņiem uzticētajā darbā.

Vai ir vajadzīga augstākā izglītība, lai kļūtu par grāmatvedi?

Rezultātā grāmatvedība nav viena profesija, kurai nepieciešama noteikta izglītība, pieredze vai apmācība. Grāmatveži pakāpeniski veido karjeru, bet, lai sāktu, patiešām ir nepieciešams bakalaura grāds grāmatvedībā. Būtībā ir divas iespējas: mēģināt iztikt ar izglītību vai mēģināt iztikt ar pieredzi. Grāmatvedībai nepieciešams noteikts izglītības līmenis, tomēr grāmatvežus var apmācīt dažādos apstākļos, tostarp kursos, profesionālajās vidusskolās un universitātēs. Protams, 30 stundu grāmatvedības kurss nav līdzvērtīgs maģistra grāda grāmatvedības kursam, taču abiem reflektantiem ir potenciāls kļūt par grāmatvežiem.

Profesionālie kursi

Grāmatvedim, kurš ir pabeidzis profesionālu grāmatvedības skolu vai grāmatvedības kursu, gandrīz noteikti būs jāsāk no apakšas, kā grāmatveža palīgam. Visticamāk, jums būs jāsāk ar praksi korporācijā un jāvirzās uz augšu no apakšas. Viņš, visticamāk, nevarēs strādāt par vadošo grāmatvedi lielā korporācijā, jo šim amatam joprojām ir nepieciešams noteikts izglītības līmenis. Izglītotākam grāmatvedim ir lielākas iespējas. Bez lielas pieredzes darbu dabūt nebūs iespējams, taču ir iespējams nodrošināt pienācīgu praksi vēl mācoties skolā un tad mēģināt no grāmatveža amata virzīties uz grāmatveža palīgu.

Vai ir vienkārši strādāt par grāmatvedi?

Bez šaubām, nē. Tā ir profesija, kurā nepieciešamas gan atbilstošas ​​zināšanas, gan pieredze, un, iespējams, grāmatvedim būs vajadzīgi vairāki gadi, lai iegūtu darbu, kas ir gan labi atalgots, gan prestižs. Tomēr, ja grāmatvedība ir kaut kas tāds, kas jūs aizrauj, lielais informācijas apjoms un karjeras kāpņu sarežģītība jūs nedrīkst atturēt.

Grāmatvežiem bieži nākas aprēķināt PVN vai procentus un tam var noderēt PVN kalkulators.

Dalies