AI Latviski: Latvijā radīta mākslīgā intelekta inovācija

AI Latviski

Jau novembrī, paralēli jaunā OpenAI GPT veikala atklāšanai, tiks izlaists “AI Latviski” – pirmā mākslīgā intelekta sistēma, kas paredzēta, lai mācītu Latvijas iedzīvotājiem un citiem latviešu valodas pratējiem izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas latviešu valodā.

Galvenie fakti:

  1. “AI Latviski” ir pirmā mākslīgā intelekta sistēma latviešu valodā.
  2. Tā tiks izlaista kopā ar OpenAI GPT veikalu šī gada novembrī.
  3. Rīks palīdzēs Latvijas iedzīvotājiem apgūt un izmantot AI iespējas dažādiem mērķiem.

“AI Latviski” tika izstrādāts ar mērķi padarīt mākslīgo intelektu pieejamāku un saprotamāku Latvijas iedzīvotājiem, vienlaicīgi veicinot tehnoloģiju pratību latviešu valodā. Šis rīks palīdzēs lietotājiem apgūt, kā izmantot mākslīgo intelektu dažādām vajadzībām – sākot no teksta radīšanas un analīzes līdz pat attēlu ģenerēšanai un datu apstrādei. Mākslīgo intelektu var izmantot visdažādākajiem mērķiem, pat smaržu radīšanai.

OpenAI nodrošinās to, ka “AI Latviski” būs viegli lietojams un pieejams plašam lietotāju lokam. Tā integrācija OpenAI GPT veikalā ļaus lietotājiem viegli iegūt un pielāgot dažādus AI rīkus saviem individuālajiem projektiem un mērķiem.

Ar AI Latviski palīdzību mēs vēlamies atvērt durvis nākotnes tehnoloģijām Latvijā,” teica SIA SANA GLOBAL pārstāve Samanta Brante. “Mēs ticam, ka mākslīgais intelekts var kalpot kā spēcīgs rīks inovācijām, izglītībai un radošumam, un esam sajūsmā par iespēju nodrošināt šo tehnoloģiju Latvijas iedzīvotājiem.”

“AI Latviski” atklāšana notika Biznesa augstskolā “Turība” un tiešsaistē, 2023.gada 21.decembrī.

Par OpenAI: OpenAI ir tehnoloģiju uzņēmums, kas specializējas mākslīgā intelekta pētniecībā un produktu izstrādē, ar misiju veicināt un attīstīt draudzīgu AI, lai cilvēce varētu gūt labumu no tehnoloģiju progresiem.

“AI Latviski” rīka izstrādātājs SIA SANA GLOBAL ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums no Jelgavas, kas darbojas tirgū jau septiņus gadus.

Dalies