Populārākie jumta seguma veidi

jumta segumi

Izturīgākie jumta segumu veidi ir šīferis un māla flīzes, taču tie ir dārgāki par tādiem materiāliem kā metāls vai koks. Starp dārgākajiem jumta seguma veidiem ir funkcionālās jumta seguma alternatīvas, piemēram, zaļie jumti un saules paneļi.

Veca jumta nomaiņa ir viens no labākajiem un ienesīgākajiem veidiem, kā investēt mājoklī. Izvēlieties savam mājoklim, klimatam un budžetam atbilstošu jumta veidu.

Paneļi (asfalts, stiklšķiedra, kompozīts)

Gandrīz 90% māju ASV izmanto kompozītasfalta paneļus saviem māju jumtiem, jo tie ir par pieņemamu cenu, ir izturīgi un viegli uzstādāmi. Tie var kalpot līdz pat 30 gadiem, un tos var pārstrādāt, lai izgatavotu bruģi.

Ražotāji jauc stikla šķiedras, asfalta un minerālu kompozītu, lai radītu dažādas krāsas, piemēram, pelēku, brūnu, sarkanu, zaļu vai zilu. Tomēr krāsa laika gaitā izbalēs saules ietekmes dēļ.

Metāla jumta segums

Metāla jumta segums ir mūsdienīgs risinājums. Metāla loksnes un paneļi mūsdienās ir populāra izvēle, jo tādi materiāli kā alumīnijs un cinks ir par pieņemamu cenu, viegli transportējami, maz kopjami un skaisti – pat pēc daudziem gadiem. Šādi jumti var kalpot līdz pat 80 gadiem.

Ir divi veidi, no kuriem izvēlēties: šarnīri un loksnes (sauktas arī par paneļiem). Metāls var būt arī iepriekš apstrādāts ar hermētiķiem. Metāla jumta segums var būt visdažādākajās krāsās, to var arī krāsot dažādos stilos.

Koka jumta segums

Ar laiku koka jumta segumi sāk palikt smilšaini brūni un sudraboti. Koka jumti sausā klimatā var kalpot 50 gadus. Ciedrs, sarkankoks un priede ir izplatīti būvmateriāli.

Māla dakstiņi

Māla dakstiņi ir viens no populārākajiem jumta seguma materiāliem pasaulē. Tie kalpo 50 līdz 100 gadus un pat vairāk.

Lai gan ir dārgi tos uzstādīt un remontēt, māla dakstiņi kalpo ilgāk nekā gandrīz visi citi jumta seguma veidi. Māla jumts ir arī lieliski piemērots karstam klimatam, spēj izturēt spēcīgus vējus un ir ugunsdroši.

Šīfera jumta segums

Šīferis ir viens no izturīgākajiem jumta seguma materiālu veidiem, un pēc izmaksām tas ir līdzīgs māla dakstiņiem. Šis materiāls var kalpot no 50 līdz 200 gadiem. Tas ir ne tikai ugunsdrošs un izturīgs pret stipru vēju un ekstremālu temperatūru, bet arī izturīgs pret krusu un nelieliem koka zariem.

Zaļais jumts

Zaļie jumti (vai dzīvie jumti) nosedz jūsu mājokli ar zāles segumu. Tiem ir daudz priekšrocību, piemēram, palīdz pret pārmērīgu karstumu un samazina lietus ūdens noteci. Zaļie jumti bieži vien kalpo 30 līdz 50 gadus.

Saules paneļi

Saules paneļi ir viens no jaunākajiem jumta seguma materiālu veidiem. Lai to uzstādītu, būs jāalgo jumiķis, kas specializējas šajās sistēmās.

Lai gan saules paneļi var efektīvi darboties 20 līdz 30 gadus, šis atjaunojamās enerģijas risinājums ir dārgs ieguldījums. Tomēr tie var palielināt jūsu mājas vērtību par 15 000 eiro vai pat vairāk. Katrā ziņā saules enerģijas nākotne šobrīd izskatās spoža.

Velmēts jumta segums

Tipiski viens no lētākajiem jumta segumu veidiem, velmētie jumta segumi ir diezgan populāri māju īpašniekiem un celtniekiem par budžetu. Visi uzstādīšanas materiāli ir pieejami par pieņemamu cenu, un arī darbs ir rentabls. Vislabāk jumtiem ar zemāku slīpumu šo velmēto materiālu var viegli iešūt vietā. Tomēr to nedrīkst uzsist uz plakaniem jumtiem. Šādi rīkojoties, var rasties ūdens noplūdes.

Internetveikalā 220.lv pieejami dažādi jumtu segumi un piederumi jumtu darbiem, piemēram, sastatnes, rokas instrumenti (skatīt šeit) un citi.

Dalies