Kā veicināt ādas veselības un izskata uzlabošanu?

La Roche

KĀ VEICINĀT ĀDAS VESELĪBAS UN IZSKATA UZLABOŠANU?

Āda ir vislielākais cilvēka orgāns ar pārsteidzošu elastību un neiedomājamām ķermeņa un veselības aizsargfunkcijām. Tā ir kā ķermeņa bruņas, kas nodrošina aizsardzību gan pret kaitīgo UV starojumu, infekcijām, gan arī citiem apdraudējumiem. Āda ir arī kā cilvēka spogulis, kurā atbalsojas cilvēka vispārējais veselības stāvoklis, mentālais līdzsvars un fizioloģiskie procesi.

Ādas veselība nav tikai skaistums. Lai tā varētu efektīvi un veiksmīgi pildīt savas pamatfunkcijas, kā pasargāšanu no infekcijām, mitruma uzturēšanu, termoregulācijas funkciju nodrošināšanu, ir ārkārtīgi svarīgi rūpēties par to, lai saglabātu gan tās izskatu, gan veselību. Trīs galvenie pamatprincipi, uz kā balstās ādas veselības uzturēšana ir: uzturs, fiziskās aktivitātes un pareiza sejas kopšana.

Ādas veselības veicināšana ar uzturu

Tas, ko mēs ēdam, var ietekmēt ādas izskatu, elastību un vispārējo veselību. Svarīgi ir ēst sabalansētu uzturu, kas ietver dažādus pārtikas produktus. Veselīgs uzturs palīdzēs uzturēt ādu veselīgu, stipru, elastīgu un skaistu. Jo īpaši svarīgi ir uzturā lietot produktus, kuru sastāvā ir A vitamīns, proteīni un Omega-3 taukskābes. Vitamīns A un proteīni ir svarīgs kolagēna ražošanā, kas palīdz uzturēt ādas elastību. Savukārt Omega-3 taukskābes (var uzņemt ar zivīm, riekstiem u.c.) var uzlabot ādas hidratāciju, elastību, samazinot tās kairinājumu un iekaisumu.

Fizisko aktivitāšu ietekme uz ādas veselību

Fiziskās aktivitātes uzlabo asinsriti, nodrošinot labāku asins un skābekļa piegādi uz ādu. Līdz ar to uzlabojas uzturvielu piegāde ādai, kas veicina tās labu un veselīgu izskatu. Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes samazina stresa līmeni, kas var būt noteicošais dažādu ādas problēmu, piemēram, aknes vai izsitumu, saasinājumos. Mazāks stress nozīmē mierīgāku pašsajūtu, kas manāmi atbalsojas ādas izskatā.

Sviedri, kas veidojas treniņa laikā, palīdz atbrīvoties no toksīniem, tādējādi uzlabojot ādas tīrību un izskatu. Arī dažādi muskuļu un kaulu stiprināšanas vingrinājumi var uzlabot ādas tonusu un izskatu.

Regulāras fiziskās aktivitātes iekļaušana dzīvesveidā var būtiski uzlabot ādas veselību, veicinot tās elastību un izskatu. Tas ir viens no veselīga dzīvesveida komponentiem, kas pozitīvi ietekmē ne tikai fizisko veselību, bet arī ādas izskatu.

Sejas kopšanas rituāli

Tas ir būtisks pamatprincips ādas veselības uzturēšanai un tas ietver vairākus soļus. Sākot ar ādas tīrīšanas rituālu, lietojot piemērotu sejas tīrīšanas līdzekli, kas atbilst ādas tipam, beidzot ar sejas aizsargkrēmu lietošanu. Problemātiskai sejas ādas attīrīšanai ieteicams lietot tai īpaši paredzētos kosmētikas līdzekļus, dermokosmētiku

Piemēram, zīmolam La Roche Posay, kā produktus var iegādāties šeit, ir speciāli šim ādas tipam izveidota produktu līnija Effeclar. Šo produktu līnija ir paredzēta tiem, kas cīnās ar akni un kuru sejas āda ir izteikti problemātiska. Effeclar produktos ir aktīvās vielas, kas palīdz attīrīt poras, mazināt ādas iekaisumu, uzlabot ādas tekstūru, tādējādi tiek uzlabota ne tikai ādas veselība, bet arī pašsajūta, jo āda ir skaista un veselīga!

Lai arī uzturs, fiziskās aktivitātes un sejas kopšanas rituāli ir galvenie faktori, kas veicina ādas veselīgu izskatu un tās pamatfunkciju nodrošināšanu, jāpievērš uzmanība arī citiem aspektiem, piemēram, saules iedarbībai, stresa līmenim un ķimikālijām, kurām mēs tiekam pakļauti ikdienā, to nemaz nenojaušot. 

Šajā kontekstā ādas kopšanas produkti, piemēram, no zīmola La Roche Posay, ir nozīmīgi ādas veselības un tās kopšanas rituālos. Zīmola produkti ir izstrādāti dažādām ādas kopšanas vajadzībām: no mitrināšanas un aizsardzības pret UV līdz problemātiskas ādas ikdienas kopšanas rituālu nodrošināšanai. 

Lipikar un Cicaplast produkti radīti ādas intensīvai atjaunošanai un mitrināšanai. Jo īpaši vērtīgi šos produktus lietot tiem, kas cīnās ar sausu ādu. Šīs līnijas produkti ir neaizstājams palīgs ādas veselības uzlabošanai un saglabāšanai visa gada garumā. 
Zīmola produkti pieejami interneta veikalā 220.lv, kur produktu katalogā var atrast La Roche Posay produktu līnijas visiem ādas tipiem un vajadzībai: ādas mazgāšanas līdzekļus, serumus, sejas krēmus un La Roche Posay ķermeņa krēmus u.c. Pirms produkta iegādes noteikti konsultējieties ar dermatologu vai rūpīgi izlasiet produkta norādījumus, lai izvēlētos vispiemērotāko produktu savai ādai!

Dalies