Samsung I7500 (Android) īss apskats

Sadalīšu telefona apskatu sīkākās daļās, lai tev, mans mazais lasītāj, būtu vieglāk saprast.

Korpuss, pogas, ergonomika:

Korpuss ir no melnas plastmasas. Kā jau vairākumam telefonu. Paliek arī pirkstu nospiedumi. Arī kā vairākumam telefonu.

Tās pogas, ko redzat telefona apakšējā daļā, ir lieliska pievienotā vērtība skārienjutīgajam ekrānam! Man ne visai patīk Apple Iphone stila vadība, kur jebkura darbība ir jāveic ar pirksta bakstīšanu ekrānā. Pat zvana pieņemšana. Šajā ziņā pogas priekš manis ir ideāli.

Kreisajā pusē ir divas pogas – opcijas (izsauc papildu opciju izvēlni jebkurai programmai) un pieņemt zvanu.

Pa vidu – kursora pārbīdītājs un apstiprinājuma poga, kas ir ļoti ērtas gadījumos, kad raksta SMS vai E-pastu un ielaiž kādu kļūdu. Lai nedzēstu uzrakstīto vai ar pirkstu necenstos iebakstīt attiecīgajā vietā, ar virziena pogām var aizklikšķināt un izlabot.

Labajā pusē ir trīs pogas – atpakaļ, parādīt ekrānu (paturot nospiestu, parāda atvērtās programmas) un nolikt zvanu ( arī lai ieslēgtu/izslēgtu telefonu). Atpakaļ ir t.s. “back” poga. Ļoti ērta, ja pārlūko interneta lapas.

Kreisajā sānā ir skaļuma regulēšanas pogas.

Labajā sānā divas – aizslēgt un atslēgt ekrānu, un kameras slēdža poga.

Aizslēgt un atslēgt ekrānu ar pogas palīdzību man personīgi šķiet ērtāk, nekā ar pirkstu vilkt pa ekrānu. Cits jautājums, vai šo pogu vajadzēja likt sānos? Varbūt varēja izmantot kādu no jau priekšpusē esošajām pogām?

Skārienjutīgais ekrāns ir labs. Esmu mazliet palietojis kolēģa Iphone, kurš tiek uzskatīts par paraugu skārienjutīgo ekrānu pasaulē, un varu teikt, ka I7500 modelis nesagādāja nepatīkamus pārsteigumus. Viss darbojas tā, kā es gribēju, lai darbojas – ātri un precīzi. Telefonu sagriežot uz sāniem, arī ekrāna saturs griežas līdzi. Ekrāna tastatūra, lai arī mazāka kā iphone,  ir laba (latviešu burti gan nav) un, lai kā arī baidījos, ka ar saviem pirksteļiem nevarēšu trāpīt pa burtiem, pierašana prasīja divu SMS uzrakstīšanas laiku.

Kopsavilkums:

Mani iepriecina fakts, ka telefona pārvaldība ir norealizēta gan ar skārienjūtīgu ekrānu, gan fiziskām pogām.  Diezgan bieži gan sajaucu kameras slēdža pogu ar ekrāna slēgšanas pogu. Iedomājies, ir moments, kas jāiemūžina, bet tu nospied ekrāna slēgšanas pogu   Moments pazudis. Taisnības labad jāsaka, ka pēdējās dienās šo kļūdu pielaidu arvien retāk. Laikam pieradums.

Ir arī slikta lieta – reizēm gadījās tā, ka pārstāja darboties opcijas un ekrāna parādīšanas pogas. Vienkārši nestrādā un viss. Pēc brīža atkal strādā. Cerams, ka tas ir Android bug, kuru drīzumā izlabos.

Platforma Android:

Šim būtu jābūt kā atsevišķam ierakstam, bet es esmu pārāk slinks, lai rakstītu garus tekstus.

Galvenais, ko varu teikt – Android ir labs. Darbības vide un telefona pārvaldība ir izdomāta ērta un saprotama. Aplikācijas jau tagad caur Android Market ir pieejamas jebkurai dzīves situācijai. Kā platforma – ļoti daudzsološa.

Ir viens liels “bet” – Android platforma vēl nav pilnvērtīga.

Mani apbēdina fakts, ka Androida pamatā nav iebūvētas dažas vienkāršas lietas, kas ir jebkurā telefonā. Piemēram, modinātāja zvanam nav iespējams uzlikt  zvana melodijai  mp3 failu un pieaugošu zvana skaļumu. Nepērkot aplikāciju no Android Market, to nevar izdarīt. Šajā gadījumā tā nav Samsung vaina, bet drīzāk Android izstrādātāju. Tik vienkārša  un pašsaprotama lieta, bet nerealizēta.

Bluetooth nestrādā tā, kā tam jāstrādā – jāspēj nosūtīt un saņemt failus. Palasīju forumus un palika skaidrs – uz Android platformas nav servisa, kas to nodrošinātu. Damn.

Tāpat novēroju problēmu ar USB pieslēgumu. Nezinu kāpēc, bet uz Windows XP un Linux RedHat tika bieži  zaudēts savienojums. Uz Apple MacBook ar Leopard tā nebija.

Ja atstāsi fonā sinhronizācijas procesus ar Google (Gmail, Calendar utt.), tad nakts laikā bateriju var iztukšot par ~30%. Nav smuki. Lai gan baterija ir samērā jaudīga (1440 mAh), telefonu lietojot reti un maz runājot, divas dienas var izvilkt. Ja sāksi izmantot bieži, tad diez vai tik ilgi izvilksi. Es pieļauju, ka tas ir dēļ Android nepabeigtības – procesu apstrāde utt.

Aplikācijas līdzīgi kā Appstore ir gan maksas, gan bezmaksas. Tās var apskatīt šeit http://www.cyrket.com.  Domāju, ka tuvākajā nākotonē šis tirgus attīstīsies vēl vairāk, jo telefonu daudzums ar Android pasaulē palielināsies.

Foto un video kamera:

Foto kamera – 5Mpix ar LED zibspuldzi. Fotografēšanai pietiek. Video filmēšana nav nekas īpašs un atskaņošanai gribētos kaut ko labāku par iebūvēto atskaņotāju, jo atskaņojot video failu uz I7500 – tas raustās.

Nofotografējot bildi, to iespējams uzreiz nosūtīt uz epastu vai Twitter (Twidroid – must have aplikācija).

Dalies