Videospēles

vieospeles

Mūsdienās videospēles ir kļuvušas ļoti populāras ne tikai pusaudžu un bērnu, bet arī pieaugušu cilvēku vidū. Tam ir pamatots iemesls. Proti, videospēļu spēlēšana ir ne tikai aizraujoša laika pavadīšana vienatnē, bet arī lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

Videospēles ir labi pazīstamas jau vairākus gadu desmitus. Un gluži tāpat kā vēl daudzas citas nozares visā pasaulē, arī tās ir ļoti ievērojami attīstījušās kopš datorspēļu pirmsākumiem. Respektīvi, attīstoties tehnoloģijai, attīstās arī videospēles. Tas nozīmē, ka laiks, kad cilvēkiem bija pieejami tikai pikseļu ekrāni un ierobežota skaņa, ir pagātne. Mūsdienās videospēles ir kā jauna, virtuāla pasaule, kas spēlētājam liek justies kā daļai no šīs spēles.

Kas ir videospēle? Atbilde ir  vienkārša – tā ir elektroniska spēļu programmatūra. Lai spēlētu videospēles, var izmantot dažādas ierīces, kas padara to pieejamību ļoti plašai un daudzveidīgai publikai. Tomēr, ja kādreiz bija neiedomājami ieguldīt miljonus videospēļu izstrādei, tad mūsdienās tās patiešām var izmaksāt desmitos un pat simtos miljonu. Neticami, bet fakts –  videospēļu izstrādes izmaksas kopā ar visām mārketinga izmaksām var konkurēt pat ar Holivudas filmām.

Ir neskaitāmi daudz videospēļu izstrādātāju. Tie, savā starpā sacenšoties, rada spēlētājiem augstvērtīgas un labā nozīmē – arvien sarežģītākas spēles. Arī Latvijā daudziem cilvēkiem videospēļu spēlēšana ir kļuvusi neatņemama dzīves sastāvdaļa.

Ļoti lielu popularitāti Latvijā pēdējā laikā ir guvusi videospēle Book of Ra, kuru izstrādājis uzņēmums Novomatic. Turklāt tā ir ne tikai populāra, bet tās noteikumi ir viegli un ātri apgūstami pat iesācējiem. Kā arī lieliska ziņa ir tāda, ka šo spēli var spēlēt bez maksas dažādās tiešsaistes tīmekļa vietnēs. Lieliski, vai ne?

Pasaulē ir pieejamas daudzas citas tieši tagad ārkārtīgi iecienītas videospēles. Un viena no tām ir Racket: Nx. Starp citu Starptautiskā Raketbola federācija nesen ir atzinusi VR spēli  Racket: Nx kā pilnvērtīgu sporta disciplīnu. Saskaņā ar VR videospēles izstrādātājiem šī ir pirmā reize vēsturē, kad Olimpiskā komiteja jebkāda veida elektronisku spēli ir atzinusi par sporta veidu.

Kas ir raketbols un Racket: Nx?

Ir nepieciešams paskaidrot, kas īsti ir raketbols, jo gandrīz neviens Latvijā par to neko nav dzirdējis. Tas ir sporta veids, kas ir līdzīgs skvošam. Spēlētāji spēlē ar raketi, ar kuru sit pa gumijas bumbiņu. Punktus piešķir tad, kad bumbiņa ir atsitusies divreiz vai pēc pretinieka izdarītās kļūdas. Spēle turpinās, kamēr kāds nav uzvarējis trīs vai piecus setus. Un katrā no setiem ir jāiegūst 11 punkti. Gadījumā, ja abiem spēlētājiem ir desmit punkti, tad spēle turpinās līdz brīdim, kad kādam no viņiem ir divu punktu priekšrocība. Šis ir ļoti dinamisks sporta veids, ko ir aizraujoši vērot un spēlēt.

Spēlētājam uzvelkot virtuālās realitātes aizsargbrilles, viņš pārceļas uz lielu apļveida telpu, kurā uz sienām ir attēloti izgaismoti mērķi, pa kuriem ir jātrāpa ar bumbiņu. Lai sitieni pa bumbiņu būtu precīzi un vienmēr varētu trāpīt pa mērķi, spēlētājam ir vajadzīgi refleksi, kā arī pareiza raketes kontrole un bumbiņas trajektorija. Spēlē Racket: Nx ir pieejami divi vienam spēlētājam paredzēti spēles režīmi: Campaign un Endless Run. Taču pieejami arī spēles režīmi Versus un Co-op, kas dod iespēju spēlēt spēli kopā ar draugiem vai nejaušiem cilvēkiem no visas pasaules. VR pasaulē spēle ir ļoti populāra. Tās aktīvo spēlētāju skaits pārsniedz 300 tūkstošus, un tas nepārtraukti pieaug.

Ja vēlaties spēli Racket: Nx izmēģināt, tad tā ir par mazāk nekā 20 eiro pieejama veikalos Steam un Microsoft Store

Saskaņā ar spēles izstrādātājiem šī ir pirmā reize vēsturē, kad Olimpiskā komiteja jebkāda veida elektronisku spēli ir atzinusi par sporta veidu.

Pirms gada uzņēmums One Hamsa paziņoja, ka ir ieinteresēti spēli Racket: Nx padarīt par olimpisko sporta veidu. Pašreiz nav skaidrs, vai mēs nākamajās olimpiskajās spēlēs Racket: Nx redzēsim kā vienu no sporta disciplīnām. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja joprojām nepārtraukti mēģina ekrāniem piesaistīt vairāk cilvēku. Olimpiskās spēles katru gadu zaudē popularitāti un skatītājus. Šī iemesla dēļ ir grūti atrast sponsorus un notikuma kopējais prestiža līmenis krītas. Organizatori dara visu iepējamo, lai ar to tiktu galā. Šķiet, ka glābiņš varētu būt elektroniskās spēles, kas ir ļoti iecienītas. Un tas ir redzams, aplūkojot tādu lielu azartspēļu platformu kā Twitch vai YouTube statistiku.

Neapstrīdams fakts, ka šo spēli par sporta veidu ir atzinusi Starptautiskā Raketbola federācija, un tas dod iespēju tai šajās sacensībās parādīties.Spread the love

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatvian