7 iemesli, kāpēc Viļņa ir labāka par Rīgu

vilnius

Pavadot mēnešus gan Rīgā, gan Viļņā, esmu pamanījusi zināmas atšķirības starp abām Baltijas galvaspilsētām. Noslēgumā jāsaka, ka lielākā daļa manas mīlestības tiek Viļņai, un lūk kādi ir iemesli.

Sabiedriskais transports

Sabiedriskais transports šeit ir lētāks. 30 minūšu biļete jebkuram transportam Viļņā tikai par 65 EURO centiem, savukārt Rīgā ir jāiegādājas 1,5 h biļete par 1,50 EUR pat visīsākajam braucienam. Lietotne ir ērtāka nekā Rīgas. Tas ļauj viegli atrast maršrutu un navigēt.

Braucot ar savu automašīnu

Automašīnas novietošana stāvvietā ir vienkārša un lēta. Cena lētākajā zonā sākas ar minimālo – 10 centiem un 30 centiem stundā, savukārt Rīgā par īsu stāvvietu jātērē daudz vairāk.
Satiksme ir vieglāk koordinēta, jo ceļi ir labāk izplānoti un pīķa stundās ir mazāk stresa nekā Rīgā.

Nakts dzīve

Viļņas centrs piektdienas un sestdienas vakaros šķiet jūtami drošāks. Nakts dzīves vietās pārsvarā ir redzami jauni vietējie iedzīvotāji, savukārt Rīgā skaļu ārzemju vīriešu tūristu grupas var būt nedaudz biedējošas.

Pārtikas veikali

Lai arī mums ir tādi paši veikali kā, piemēram, Rimi un Maxima, Lietuvas Rimi es atrodu labāku izvēli gatavai pārtikai nekā Rīgā. Tur ir vairāk dažādības, labākas kvalitātes un kopumā garšīgākas maltītes (vismaz manai gaumei).

Cilvēki

Cilvēki sabiedriskās vietās šķiet pieklājīgāki un izpalīdzīgāki. Ejot pa ielām jebkur Rīgā, esmu pieredzējusi, ka cilvēki nāk pretī un nemēģina atbrīvot ceļu. Es parasti biju vienīgā, kura aizgāja sānis un palaida citus garām.

Mikrorajoni

Arī tā saucamie guļamrajoni šeit šķiet klusāki un drošāki. Rīgā bieži daudzdzīvokļu māju pagamos esmu manījusi skaļus dzērušus cilvēkus, tāpēc vēlos vakaros ārā eju nelabprāt. Šeit es nekad neesmu pamanījusi šādu problēmu.

Infrastruktūra

Ēkas biežāk ir renovētas un pievilcīgākas, savukārt Rīgā var redzēt daudz nolaistu būvju. Šeit ir vairāk no jaunās modernās arhitektūras un skaistām pilsētas ainavām.

Vai jums ir atšķirīgi iespaidi? Izsakiet viedokli komentāros.

Dalies
lvLatviešu valoda