Kā pieradināt kaķi iet pavadiņā?

kaķis pavadā

Kaut arī sākumā varētu likties, ka pieradināt kaķi paklausīgi iet pavadiņā, ir kaut kas neiespējams, patiesībā tas tā nemaz nav. Mūsdienās aizvien biežāk ielās var redzēt, ka cilvēkiem pastaigās pievienojas ne tikai suņi, bet arī kaķi. Kas būtu tās lietas, kas jāzina, lai veiksmīgi pieradinātu savu kaķi iet pavadiņā, un galu galā panākt, lai arī pats dzīvnieks šo pastaigu izbauda? 

Visbiežāk kaķus vest pastaigā ar pavadiņu izvēlas cilvēki, kuri dzīvo pilsētās. Pilsētas dzīve allaž ir kustībā un, staigājot savā nodabā, kaķis var sastapties ar vairāk briesmām nekā paklausīgi sekojot saimniekam. 

Pareizā pavadiņa 

Sākumā ir svarīgi izvēlēties pareizo pavadiņu. Ierastā pavadiņa ar kakla siksnu kaķim nederēs, jo kaķi krietni ātrāk kā suņi var izmukt no šīs siksniņas. Ja vēlies doties pastaigās ar savu kaķi, vislabāk izvēlēties iemauktus, kuri neļaus kaķim izrauties prom, mazinās iespēju savainoties, kā arī būs daudz veselīgāki mīluļa stājai. Svarīgi piedomāt pie tā, lai dzīvnieks jūtas maksimāli ērti pastaigas laikā.  

Īpaši svarīgi ir izvēlēties iemauktus, kuri ir speciāli paredzēti kaķiem. Kaķi pēc dabas nav tie dzīvnieki, kuri pacietīs, ka viņiem kaut kas spiež vai traucē. Ja kaķim nebūs ērti, tad vienīgā lieta, par ko dzīvnieks domās, būs tas, cik neērti jūtās. Jāpievērš uzmanība, lai iemaukti būtu no mīksta materiāla un izveidoti tā, lai dzīvnieks varētu ērti pārvietoties. Tāpat uzmanība ir jāpievērš arī tam, lai vieta, kur piestiprina pašu pavadiņu pie iemauktiem, būtu uz kaķa muguras un izveidota tā, lai piestiprinātā pavadiņa tajā kārtīgi turētos.  

Sākot apmācību pie pavadiņas, vēlams izvēlēties pavadiņu, kuras garums ir 120 centimetri. Izvelkamās pavadiņas ieteicams izvēlēties tad, kad kaķis jau ir pieradis doties pastaigās. 

Svarīgi!

Izvēlies speciāli kaķiem paredzētus iemauktus, nevis maziem suņiem paredzētos. 

Izvēlies vieglus neilona vai auduma iemauktus un pavadiņu, nevis ķēdes pavadas. 

 

Sagatavo našķus 

Pieradināšanas procesu nedrīkst sasteigt, jāļauj, lai kaķis no sākuma ar to iepazīstas. Nolieciet iemauktus kaķim pie deguna un ļaujiet apostīt, paralēli iedodiet kādu našķi. Svarīgi pieradināšanu nesasteigt, lai dzīvniekam neveidojas nepatika pret pavadiņu un iemauktiem jau pašā sākumā. Pēc tam varat mēģināt iemauktus uzlikt kaķim. Kaķis ir jāuzslavē par katru panākumu. Kaķi ir dažādi – citi pie iemauktiem pieradīs ātri, citiem būs nepieciešams ilgāks laiks.  

Ļaujiet dzīvniekam pastaigāt ar iemauktiem pa istabu un pierast pie sajūtām. Uzliekot iemauktus, jāpatur prātā, ka līdzīgi, kā ar parasto kakla siksniņu, arī iemauktiem jāpieguļ tā, lai starp kaķi un tiem varētu ielikt divus pirkstus. Kaķis sākumā var censties izrauties no tiem, tāpēc, ja starp iemauktiem un kaķi varat ielikt trīs pirkstus, iespējams, ka tie būs uzlikti par vaļīgu, ja vienu, tad par stipru un spiedīs.  

 

Pirmās reizes ļaujiet dzīvniekam pastaigāt iemauktos pāris minūtes, tad tos noņemiet. Staigāšanas garumu iemauktos palieliniet pakāpeniski, ļaujot dzīvniekam lēnām pierast. Un atkal -neaizmirstiet našķus un uzslavas, lai mīlulis saprot, ka dara labu un ir malacis! 

Pievieno pavadiņu 

Kad dzīvnieks pieradis pie iemauktiem, varat pievienot pavadiņu un doties pirmajās pastaigās pa māju. Daļa kaķu no sākumā var baidīties no pavadiņas un sajūtas, ka ir piesaistīti kaut kam, tāpēc dzīvnieku nevajag raustīt. Sākumā labāk ļaut kaķim iet tur, kur tas vēlās un dot laiku pierast, ka pie muguras ir kaut kas piestiprināts. Tikai tad, kad dzīvnieks pieradis pie iemauktiem un pavadiņas, varat doties savā pirmajā pastaigā svaigā gaisā. 

Apkārtnes iepazīšana 

Pirmās pastaigas laikā kaķim teju viss būs jauns, deguns pat nezinās, uz kuru pusi doties. Neraustiet dzīvnieku, bet, maigi pavelkot, norādiet virzienu kurp doties. Neliela viltība var būt našķa došana virzienā, kurā vēlaties doties. Ja dzīvojat pilsētā, pirmās pastaigas ieteicams pavadīt kādā klusākā vietā, jo var gadīties, ka dzīvnieks nobīsies no mašīnām vai cilvēkiem. Dodieties īsās un mierīgās pastaigās regulāri. 

Svarīgi! 

Kaut arī vetārsti iesaka visiem dzīvniekiem saņemt potes pret infekciju slimībām un trakumsērgu, daļa saimnieku to nedara. Pirms doties pastaigās svaigā gaisā, labāk konsultēties ar vetārstu par nepieciešamajām potēm, kuras pasargās dzīvnieka veselību! 

Sagatavojiet našķus, pacietību, un varēsiet baudīt neaizmirstamas pastaigas ar savu kaķi! 

Ieva Cedere

Dalies